Поиск информации по сайту
События

г. Одесса, 65125, ул. Базарная, 47
Тел./факс: (0482) 36-45-86
Перший форум регіонів України та Республіки Білорусь, м. Гомель

 

25-26 жовтня делегація ОРТПП на чолі з віце-президентом Мислицькою І.С. взяла участь в Першому форумі  регіонів України та Республіки Білорусь, який відбувся у м. Гомель.

В рамках Форуму була проведена широкомасштабна виставка продукції підприємств і організацій регіонів України та Білорусі, відбулось 7-е засідання Білорусько-Української Консультативної ради ділового співробітництва, а також ряд галузевих заходів у сферах економіки, сільського господарства, екології, освіти та науки тощо. До роботи Ради долучилися представники українських і білоруських підприємств-експортерів, науково-дослідних установ, консультативних компаній та делегації 15 регіональних ТПП.За останні 8 років Консультативна рада зарекомендувала себе як ефективний майданчик для обміну думками між палатами і безпосередньо між білоруськими й українськими підприємцями. На засіданні Ради обговорили конкретні питання розширення двосторонньої співпраці,  її форми та методи. Жвавий інтерес бізнесу обох країн викликала проблематика кредитування та страхування експортних поставок, використання електронних торговельних майданчиків, а також  нарощування поставок транспорту, вихід на ринки країн СНД, питання, пов’язані з науково-технічною кооперацією, з агропромисловим комплексом тощо.

Серед перспективних напрямів для інвестування в Україну учасники засідання назвали    виробництво скла, картонної продукції та промислового холодильного обладнання, сферу зберігання овочів і фруктів. Українські та білоруські підприємства можуть також співпрацювати і в  нарощуванні експорту в європейські країни. Адже за генеральними преференціями, які Європейський Союз сьогодні надає Україні, до 70% сировини і комплектуючих, імпортованих із України, може ввозитися з іншої країни, у тому числі з Білорусі.

В цілому на Першому форумі регіонів України та Республіки Білорусь, було представлено 17 областей України, у заході взяли участь понад 60 українських компаній, а загальна кількість учасників Форуму від України перевищила 700 осіб. В рамках Форуму було підписано контрактів між українськими та білоруськими підприємцями та компаніями на суму понад 100 млн. доларів США. В рамках Форуму було також підписано 9 документів про співробітництво між окремими областями та містами двох держав. На доручення Президента України Петра Порошенка, який взяв особисту участь у роботі Форума, Другий форум регіонів України та Республіки Білорусь відбудеться у Житомирі.

 

 

 

© 2019 ОРТПП  |  Разработка: Инт-МедияBPanel CMS