З 1 жовтня 2026 року відновлюються повні вимоги до маркування харчових продуктів і кормів
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про скасування тимчасових спрощень, запроваджених у перші місяці повномасштабної війни для забезпечення безперебійного постачання продукції.
З 1 жовтня 2026 року втратять чинність постанови Кабінету Міністрів України № 186 та № 234 від 2022 року, які дозволяли окремі відступи від стандартних вимог до маркування та пакування харчових продуктів і кормів.
Відтак виробники та імпортери повинні будуть у повному обсязі дотримуватися вимог законів України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» та «Про безпечність та гігієну кормів».
Зокрема, обов’язкова інформація на упаковці має бути викладена державною мовою та повністю відповідати фактичному складу продукції, включаючи рецептуру, харчову цінність, перелік алергенів та інші передбачені законодавством відомості.
Не допускатиметься реалізація імпортованих харчових продуктів і кормів, маркування яких не відповідає вимогам законодавства або викладене виключно іноземною мовою. Також релоковані підприємства більше не зможуть використовувати залишки пакувальних матеріалів інших виробників.
Продукція, промаркована за спрощеними правилами, залишатиметься в обігу:
Харчові продукти — до завершення мінімального терміну придатності або настання дати «вжити до»;
Корми — до закінчення мінімального строку зберігання.
Одеська регіональна торгово-промислова палата забезпечує інформаційну та консультаційну підтримку бізнесу щодо змін у законодавстві, допомагаючи підприємствам своєчасно враховувати нові регуляторні вимоги у своїй діяльності.