Тел./факс: (048) 740-82-01
Тел. (067) 451-21-87 
м. Одеса, вул. Базарна, 47

Сертифікація походження

Сертифікати походження сприяють просуванню українських товарів на світові ринки, забезпечують надання пільг при розмитненні вантажу. 

Сертифікат про походження товару – це документ установленої форми, який однозначно свідчить про країну походження товару, виданий органом держави-експортера, уповноваженим відповідно до національного законодавства. Відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.97 № 671/97-ВР в Україні уповноваженим органом є торгово-промислові палати.

Країна походження– це країна, де товари були повністю вирощені, видобуті, виготовлені або піддані достатній обробці/переробці.

Фахівці управління сертифікації ОРТПП проводять оформлення сертифікатів про походження при експорті українських товарів до всіх країн світу.

ОРТПП видає наступні форми сертифікатів про походження (Зразки сертифікатів для ознайомлення):

ОРТПП оформлює також сертифікат вільного продажу товару.

Сертифікат про походження послуг – це документ, який підтверджує, що послуга виконується українським підприємством в межах або за межами митної території України.
Також, ОРТПП видає сертифікат вільного продажу.

Підставою для проведення робіт з визначення країни походження товарів/послуг є заявка, яка повинна бути підписана посадовою особою підприємства-замовника та завірена  печаткою замовника (зразок додається).

Разом із заявкою подаються належно оформлені документи, що підтверджують походження товару/послуги, для товарів – також факт експорту (перелік документів додається). 

Сертифікати загальної форми спеціального зразку (англійською мовою) видаються (на пшеницю, ячмень, кукурудзу): на непреференційні товари, при експорті до країн ЄС і Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, до яких застосовуються тарифні квоти і до яких режим найбільшого сприяння буде застосовуватися після надання сертифікатів про походження загальної форми англійською мовою за зразком.                                                                                                                                                    

Замовник подає оригінали документів або їх копії, які повинні мати:

- напис «Згідно з оригіналом», засвідчений печаткою підприємства, що предявляє документ;

- підпис представника, що робить напис, його прізвище.

 

З грудня 2021 року почалася видача непреференційних сертифікатів походження товару (англійською мовою) в електронному вигляді (е-сертифікат) торгово-промисловими палатами в Україні.

Чинна паперова форма непреференційного сертифіката походження також буде застосовуватися після впровадження е-сертифіката, походження товару може буде підтверджено паперовою формою сертифіката або е-сертифікатом.

Е-сертифікат містить QR-код з посиланням на офіційний сайт верифікації, де в режимі онлайн можна буде перевірити факт видачі е-сертифіката.

Перевірка факту видачі всіх сертифікатів, які видаються торгово-промисловими палатами в Україні відбувається в підсистемі «Перевірки факту видачі сертифіката походження» за посиланням https://verify.ucci.org.ua/ru

У разі наявності сертифіката в базі, система відображає РDF-файл сертифіката.

Е-сертифікат видається на підставі он-лайн заявки  https://apply.ucci.org.ua . Замовник може роздрукувати е-сертифікат на аркуші білого паперу, або надати його зацікавленим сторонам в електронному вигляді будь-яким зручним способом.

З 1 липня 2023 року почалася видача непреференційних сертифікатів походження товару (російською мовою) та сертифікату походження форми «У-1» в електронному вигляді (е-сертифікат) торгово-промисловими палатами в Україні.

Інструкція для замовника (Електронні сертифікати походження)

 

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ:

 

 Додаткові консультації:

 Тел.: (048) 740-82-26, (048) 740-82-27, 

 Тел.: (067) 559-22-87

 Е-mail: sertex@orcci.odessa.ua

Сертифікація походження

Сертифікація походження