Тел./факс: (048) 740-82-01
м. Одеса, вул. Базарна, 47

Сертифікація походження

Сертифікати походження сприяють просуванню українських товарів на світові ринки, забезпечують надання пільг при розмитненні вантажу. 

Сертифікат про походження товару – це документ установленої форми, який однозначно свідчить про країну походження товару, виданий органом держави-експортера, уповноваженим відповідно до національного законодавства. Відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.97 № 671/97-ВР в Україні уповноваженим органом є торгово-промислові палати.

Країна походження – це країна, де товари були повністю вирощені, видобуті, виготовлені або піддані достатній обробці/переробці.

Фахівці управління сертифікації ОРТПП проводять оформлення сертифікатів про походження при експорті українських товарів до всіх країн світу.

ОРТПП видає наступні форми сертифікатів про походження (Зразки сертифікатів для ознайомлення):

ОРТПП оформлює також сертифікат вільного продажу товару.

Сертифікат про походження послуг – це документ, який підтверджує, що послуга виконується українським підприємством в межах або за межами митної території України.
Також, ОРТПП видає сертифікат вільного продажу.

Підставою для проведення робіт з визначення країни походження товарів/послуг є заявка, яка повинна бути підписана посадовою особою підприємства-замовника та завірена  печаткою замовника (зразок додається).

Разом із заявкою подаються належно оформлені документи, що підтверджують походження товару/послуги, для товарів – також факт експорту (перелік документів додається).                                                                                                                                                       

Замовник подає оригінали документів або їх копії, які повинні мати:

- напис «Згідно з оригіналом», засвідчений печаткою підприємства, що предявляє документ;

- підпис представника, що робить напис, його прізвище.

Увага! 

Доводимо до Вашого відома, що:

- в звязку з Постановою Комісії ЄС від 05.12.2016 №2017/217 щодо виключення України із списку країн-бенефіціарів  ГСП, з 01.01.2018 торгово-промисловими палатами припинено оформлення сертифікатів форми «А» на товари, що експортуються до країн ЄС в межах застосування ГСП.

Походження товарів з України, що експортуються до країн ЄС, підтверджується сертифікатом форми EUR-1 (видається митними органами) або сертифікатом загальної форми (видається торгово-промисловими палатами);

- на основі Рішення Ради Міністрів ТР від 25.12.2017 № 2017/11168 Україну вилучено з переліку країн бенефіціарів Генералізованої системи преференцій (ГСП) Турецької Республіки.

В звязку з цим торгово-промисловими палатами припинено оформлення сертифікатів форми «А» на продукцію українського походження що експортується до Турецької Республіки. Походження товарів з України, що експортуються до Турецької Республіки підтверджується сертифікатом загальної форми, який видають торгово-промислові палати.

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ:

 

 

 

 Додаткові консультації:

 Тел.: (048) 740-82-26, (048) 740-82-27, 

 Е-mail: sertex@orcci.odessa.ua

Сертифікація походження

Сертифікація походження