Тел./факс: (048) 740-82-01
Тел. (067) 451-21-87 
м. Одеса, вул. Базарна, 47

УКРАЇНА ТА БОЛГАРІЯ ПРАЦЮЮТЬ НАД НОВОЮ ЛОГІСТИКОЮ ПРИЧОРНОМОР’Я

30.06.2022

Зусилля ТПП України спрямовані на встановлення нового рівня двосторонньої співпраці між Україною та Болгарією.

 

Онлайн-зустріч «Українсько-Болгарія нові можливості для співпраці» відбулась 29 червня.

Участь у заході взяли президент ТПП України Геннадій Чижиков, президент Болгарської торгово-промислової палати Цвєтан Симьонов, Посол України в Республіці Болгарія Віталій Москаленко, заступниця голови місії, Посольство Республіки Болгарія в Республіці Україна Олена Слатінська-Ованезова, представники Міністерств інфраструктури України та Болгарії, Адміністрації морських портів України, ділові кола обох країн.

Геннадій Чижиков подякував Болгарії за підтримку України та участь у розбудові інфраструктури для транспортування українського експорту. І наголосив, що зараз Україна та Болгарія закладають основу для співпраці на десятиріччя вперед.
 

«Разом із партнерами із болгарської палати, дипломатами, регіональними палатами, бізнесом обговорювали практичні кроки на шляху до організації експорту з України через Болгарію. Дякую нашим колегам та послам, всім учасникам за інтерес та активну участь. Болгарські порти стають для нас все важливішими. Ми поглиблюємо роботу із болгарськими партнерами у напрямку адаптації та модернізації інфраструктури країни, особливо портів та залізниці, для наших спільних потреб», - наголосив Геннадій Чижиков.


Сторони обмінялись пропозиціями щодо перспективних логістичних проектів та рішень.

Бізнес зацікавлений у створенні в Болгарії потужностей, які частково знімуть проблему експорту морем. Можливості для розширення портів у Болгарії, розбудови спільних логістичних центрів, налагодження паромного сполучення важливі для обох країн.

Учасники обговорили створення  онлайн-платформи для українських та болгарських підприємців, активізацію роботи Ділових Рад Болгарії та України та проведення трьохстороннього форуму з логістики Україна-Румунія- Болгарія.

Урядами України та Болгарії досягнуто домовленості про налагодження транспортування сільськогосподарської продукції з України через болгарські порти на узбережжі Чорного моря. Болгарія відіграє важливу роль для українських експортерів, особливо в нових ланцюгах поставок, експорту пального, агросировини. Порт Варна розглядається як ключовий логістичний вузол.

Анонси

Останні новини

Більше новин