Тел./факс: (048) 740-82-01
Тел. (067) 451-21-87 
м. Одеса, вул. Базарна, 47

ВІДБУДОВА УКРАЇНИ СТАЛА ГОЛОВНОЮ ТЕМОЮ ДИСКУСІЙ У ДАВОСІ

25.05.2022

Майбутнє України та світового устрою обговорювали учасники «Українського сніданку» в Давосі 25 травня 2022 року.

 

 

Президент України Володимир Зеленський заявив, що закінчення війни залежить від допомоги Заходу і фінансової стабільності України.
Президент розкритикував позицію Угорщини щодо енергетичного ембарго ЄС та подякував Китаю за нейтралітет.

Провідні політичні та бізнес-лідери світу на економічному форумі у Давосі висловили підтримку Україні, дискутували щодо посилення антиросійських санкцій та відбудови України.

«Росіяни не можуть перемогти ВСУ, але завдають значних руйнувань нашій країні. Важливо, що у Давосі говорять про варіанти програм відбудови України. Цифрова, інноваційна, демократична та заможна – такою бачать Україну після перемоги. Щоб цього досягти, відновлення і модернізація економіки має початись вже зараз. Щоб країна жила, армія воювала, економіка має працювати безупинно», - сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Війна стала каталізатором трансформацій та зближення України з країнами Євросоюзу. Про це говорили більшість спікерів Українського сніданку в Давосі.

В ЄС усвідомили, що «слабкість Заходу провокує війну». Тому налаштовані демонструвати всеосяжну підтримку України, як форпосту демократичного світу. Європейці визнали, що «нафта та газ заправляють воєнну машину Путіна».

Геннадій Чижиков наголосив, що в Давосі політичні та бізнес-лідери шукають шляхів уникнення критичних наслідків для ЄС від запровадження найгострішого пакету санкцій щодо російської енергетики, який на підході.

«Дискусії в парламентах та урядах Європи точаться довкола «ціни демократії та свободи». Є усвідомлення нагальної необхідності вирішення проблеми залежності від російських енергоносіїв. Переважає думка, що новітні енерготехнології врятують від енергокризи. Багато уваги до проблеми заблокованих українських портів і загрози продовольчої кризи. Українці розбудили світ, ми працюємо разом над проектом спільного майбутнього», - зазначив президент ТПП України.

*Українська сніданкова дискусія #DavosUkrainianBreakfast – традиційний приватний захід, організований з нагоди Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) Фондом Віктора Пінчука та міжнародною інвестиційно-консалтинговою групою EastOne.

Серед спікерів події 25 травня 2022 року були Президент України Володимир Зеленський (у відеоформаті), модератор Фарід Закарія, ведучий програми Fareed Zakaria GPS на CNN, Роберта Метсола, Голова Європейського парламенту, Егілс Левітс, президент Латвії, Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, Занні Мінтон Беддоус, головна редакторка видання «The Economist», Тімоті Снайдер, професор історії Єльського університету, Ендрю Форрест, засновник і голова «Fortescue Metals Group», і Девід Рубінштейн, співзасновник і співголова «Carlyle Group», а також Джаред Коен, засновник і генеральний директор «Jigsaw».

 

Анонси

Останні новини

Більше новин